
Kdo si myslí, že francouzské metalové skupiny stály bokem hlavní scény a nezasluhují proto pozornost, ten je vedle, jak ta jedlička tam mezi modříny, co zelená byla celičká. ADX natočili v 80. letech několik silných heavy metalových děl, která se do jisté míry mohou klidně měřit s extraligovými týmy heavy metalu. To říkám s čistým svědomím. Kdo se o tom chce přesvědčit, ať si obstará přinejmenším druhé album ADX - Le Terreur 1986. ADX vás zahrnou neotřelými a velmi originálními hudebními nápady, ohromí vás vynikající technická vyspělost hráčů a vaše uši, přespříliš přivyklé angličtině, se ještě rády nakloní k nemetalovému a poněkud úsměvnému rodnému jazyku hudebníků. Hudební náplň totiž vše bohatě vynahradí. Album skrývá také několikero zajímavých témat blízkých moderní vážné hudbě. Album zajímavé jako ptákopysk pod peřinou. Baví dlouho.
Další páni na holení jsou LEATHER NUNN. Tam už angličtina nechybí, neb skupina pocházela z Jacksonville na Floridě. Její diskografie obsahuje celé jedno album - Take The Night z roku 1986.

A na konec ještě jednou skupina ze spokojených států. DESTRUCTOR. Ti už měli hodně co dělat s vlivy thrash metalu, ale na jejich jedničce Maximum Destruction (1985)

opět dostala bránice co proto..z ptákopyska jsem si, upřímně řečeno, málem poskvrnil underwear...bp
OdpovědětVymazatTuto desku od Destructorů jsem pařil na tehdy novém čekoslovenském kazeťáku kolem období vojny... Poté, jako už starší mazáci - supráci, kdy jsme si mohli dovolit na pokoji i magič, tak jsme si to všechno přehráli na kotouče a to pak byla ražba po večerech. To se mohli jít mladí zobani z národnostních menšin ( Maďaři, Rómové a taky poloviční Poláci ) jít bodnout... A v ten čas jsem i poprvé uslyšel Napalm Death s jejich mnohapísničkovým albem Scum... a to bylo teprve maso!!!
OdpovědětVymazat